Profesionální image žena manažerka

Žena Manažerka – Image - Boty, obuv, lodičky.

13.11.2010 14:21

Image je důležitá součást manažerů a manažerek. Image u žen manažerek má pak ještě větší důležitost než u mužů a je také složitější. Zde se zaměříme na Obuv, Boty, Lodičky.


Je všeobecně známé, že pokud si žena vezme boty na podpatku, tak:

- nutí jí ke vzpřímenější a lepší chůzi

- prodlužují jí nohy

- vypadá celkově hezčí

- je více sexy

Opakem je, pokud ženy nosí do práce různé placaté, páskové boty, vojenské kanady a největším hříchem v práci jsou domácí bačkory. Naštěstí už se velmi málo setkávám na firmách s tím, že je tam žena přezutá do domácích bačkor. Výjimkou jsou některé státní úřady nebo pošta. Tam to lze ještě zahlédnout častěji.

Každá žena, mladá, stará by měla vypadat hezky a sexy. To druhé slovo neznamená jako holka na rohu ulice, ale prostě přitažlivě. Pokud má žena ambice v kariéře růst, měla by dbát na svůj image vedle svých vědomostí a výsledků v práci. Kolikrát už se mi stalo, že jsem měla v práci mladou, chytrou, krásnou holku, ale chodila nenalíčená, oblečená do černé, šedé, jako myška, nikdo ze šéfů si jí ani nevšimnul. Když jsem s ní pak promluvila a ona se začala jemně líčit, lépe oblékat a začala nosit lodičky, najednou se pánové, šéfové probudili a už jsem častěji slyšela "ta tvoje "xxx" je docela šikovná holka, že jo?". Přitom to nestojí moc. Nikdo nepožaduje, aby si žena kupovala drahé, značkové věci. Stačí hledět na dobrou kvalitu.

Profesionální top manažerka nosí zásadně kožené lodičky na podpatku tak 5-8 cm vysokém (obrázek 1), bota musí být uzavřená, je nemyslitelné, aby koukala pata nebo prsty, neměly by být na botách nějaké aplikace, mašličky, třásně, apod.. Jelikož top manažerka chodí na vrcholové meetingy v černém kostýmu a bílé halence nebo kvalitním, bílém tričku, musí lodičky ladit do barvy, být černé. I pro běžné dny jsou nejčastější černé lodičky.
 

boty_lodicky_400

Každá firma má svou určitou firemní kulturu a psaný nebo nepsaný dress code (pravidla oblékání). V běžných pracovních dnech se nosí kostýmy různých barev a lze si dovolit více moderní styl oblékání, jiná sukně, jiné sako, k tomu pak i více moderní lodičky (obrázek 2), ale uzavřené.

boty_barvenelodicky_400
Dle barvy kostýmu je hezké mít i stejně barevné lodičky a dokonce i punčocháče. Bohužel se v Česku špatně shánějí kvalitní, barevné lodičky a k nim punčocháče. Každá manažerka si časem najde svůj vlastní styl, ve kterém se cítí dobře. Neměla by ale porušovat některá základní pravidla.

Samozřejmostí jsou punčochy nebo punčocháče. Žena Manažerka nikdy nechodí naboso ať už má nohy krásné, pevné nebo ne. Punčochy by měly být tělové nebo pak barevné, ladící ke kostýmu, ale ne s příliš vysokým leskem, který upoutává pozornost na nohy. Punčocháče stáhnou nohy a boky, dají je do jednotné barvy a spolu s lodičkami pak vypadají každé nohy lépe.

Pokud má žena chlupaté nohy, musí si je v dnešní době upravit, ať už voskem, strojkem, depilací, jak chce. Je nepřípustné, aby měla žena manažerka chlupaté nohy, dnes by se jí už každý smál.

V zimě nosí ženy kozačky, nicméně to není obuv pro manažerky. Jelikož jezdím stále autem, kozačky už jsem neměla 25 let na noze. Jsou ale ženy manažerky, které svou kariéru začínají a auto nemají. Pak jeďte do práce v kozačkách a tam se přezujte do hezkých lodiček. Kozačky a jiné typy kotníčkových bot zkracují a deformují vzhled nohou. Pokud má žena krásné, dlouhé nohy, kozačky jí sluší, ale přesto by je jako manažerka v práci nosit neměla.

Stejné je to s módními lodičkami na cca 10-15cm vysokých podpatcích a platformě. Každá žena touto obuví upoutá, ale tyto boty patří jinam a ne do práce pro ženu manažerku. Budí dojem, že se jedná o trochu jiný typ ženy.

Jste Žena Manažerka, Podnikatelka a chcete poradit ohledně Image? Kontaktujte mě.

 

Ing. Jana Yahoda MBA

Byznys podnikatelské poradenství 
Osobní manažerský poradce a kouč

Image poradenství pro Podnikatelky a Ženy Manažerky

email: zenamanazerka@gmail.com


Autor: Jana Yahoda
Přečteno: 12570x Komentářů: 2

Líbil se vám článek? Dejte o něm vědět ostatním!

Přidejte svůj komentář k článku - váš názor nás zajímá

 
Krásné lodičky viz. obrázek č. l. Prosím kde se dají koupit ? Děkuji za odpověď
Polláková 10.04.2014 17:58
Lodicky uz jsou kupovane nekde v ceskem obchode asi pred 4 lety - znacka Marco Tozzi, kozene lodicky. Ja osobne mam v dnesni dobe problem sehnat klasicke manazerske lodicky, cerne, s pulkulatou spickou, se strednim podpatkem a ne jehlou, pohodlne na celodenni noseni a jezdeni autem. Nynejsi moda kulatych, ale velmi kratkych spicek, takove boty snad ani nelze nosit a behat v nich cely den.....co myslite?
Jana Yahoda 01.11.2014 08:09

Pozvánky

Zajímave weby
Jana Yahoda Osobni manazerske poradenstvi a koucink pro podnikatele a top manazery OnlinE manazerske dovednosti pro podnikatele a top manazery od Jana Yahoda